Analizujesz to zagadnienie? Jeśli interesujesz się zakładami bukmacherskimi, to warto wiedzieć, że można je obstawiać na szereg sposobów. O co tutaj dokładnie chodzi? Dlaczego typowanie online jest coraz popularniejsze? Jakie główne argumenty przekonują ludzi do takiej właśnie formy stawiania? Poznaj poniżej nasz punkt widzenia na tę sprawę!

Obstawianie na żywo zyskuje na popularności. Dlaczego?
Obstawianie na żywo zyskuje na popularności. Dlaczego?

Dawniej królowały punkty stacjonarne

Kiedy branża bukmacherska w Polsce dopiero raczkowała, Klienci mieli zdecydowanie mniejsze pole do manewru. W końcu do ich dyspozycji były tylko punkty stacjonarne. Warto zaznaczyć, że liczba tych lokali naziemnych pozostawiała zaś sporo do życzenia. Jak np. ktoś mieszkał w bardzo małym miasteczku lub na wsi, to nie miał możliwości obstawiania w ten sposób. Musiał jechać do większego miasta lub zrezygnować z typowania. Jak to wygląda teraz? Zdecydowanie lepiej. Także stricte na tej płaszczyźnie.

Zainteresowani Klienci mogą m.in. zdecydować się na rozmaite podmioty bukmacherskie. Dodatkowo oferują one swoje usługi w różnych lokalizacjach. Niekoniecznie chodzi zaś tylko i wyłącznie o takie wielkie miasta, jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław itp. Na rynku są punkty stacjonarne zarządzane przez rozmaite firmy bukmacherskie. W tym aspekcie zdecydowanie króluje STS. Ta firma bukmacherska ma bowiem najwięcej lokali naziemnych na terenie naszego kraju. Dodatkowo są one znakomicie wyposażone. W tych lokalach możesz zatem nie tylko obstawiać, ale także np. oglądać rozmaite wydarzenia.

Fuksiarz bonus powitalny
Fuksiarz bonus powitalny

Nic dziwnego, że często tego typu punkty są miejscem spotkań np. kolegów z danego osiedla itp. Można bowiem połączyć oglądanie wraz z typowaniem. A to daje jeszcze większy zastrzyk adrenaliny. Na szczęście nie tylko STS posiada lokale naziemne na terenie naszego kraju. Klienci mogą zatem zdecydować się np. na punkty stacjonarne Fortuny, LV BET, czy Superbet. Statystyki pokazują jednak, że zdecydowanie najwięcej Klientów ma STS.

Gracze stawiają na wygodę

Obraz osób, które interesują się zakładami bukmacherskimi, zmienia się z roku na rok kalendarzowy. Dawniej ludzie grali tylko w punktach stacjonarnych. Było ich zdecydowanie mniej. Tak samo, jak np. oferowanych zakładów. Teraz można swobodnie zdecydować się na wiele opcji. Także na tej płaszczyźnie. I Klienci chętnie korzystają z tego wariantu. Możesz bowiem np. obstawiać online. Dlaczego ta opcja cieszy się zaś coraz większym zainteresowaniem? Składa się na to wiele czynników. Warto zaznaczyć, że dzięki temu możesz swobodnie grać. Nawet z własnego domu lub mieszkania.

Gdybyś wspomniał o tym starszym kolegom „po fachu”, to na pewno powiedzieliby Ci, że dawniej ludzie nawet nie myśleli o takiej wygodzie. Granie z własnego domu lub mieszkania to spory komfort. Nie trzeba obligatoryjne jechać do większego miasta, czy miasteczka, by np. obstawić kupon na Mistrzostwa Świata w Katarze. A to oznacza m.in. możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy. Poza tym masz okazję obstawiać zawsze wtedy, kiedy najdzie Cię na to ochota.

GoPlusBet z bonusem 1030 PLN + kod promocyjny "BETONLINE"
GoPlusBet z bonusem 1030 PLN + kod promocyjny „BETONLINE”

Lokale naziemne mają swoje godziny otwarcia i zamknięcia. Nie ma zatem możliwości obstawiać np. nocnych spotkań NBA (a koszykówka jest w naszym kraju bardzo popularna). Są to główne argumenty, które przekonują wielu ludzi (nawet przyzwyczajonych do typowania w punktach stacjonarnych) do wyboru takiego właśnie wariantu.

Gra online jest bardziej opłacalna

Skąd jednak taki właśnie wniosek? Warto zaznaczyć, że typowanie online jest bardziej komfortowe. A ma to przełożenie na wiele aspektów. We własnym domu lub mieszkaniu możesz np. zadbać o odpowiednie warunki do przeanalizowania oferty. W ciszy i spokoju łatwiej wybrać takie wydarzenia, które potem okażą się – bez żadnego większego problemu – trafione. Poza tym warto zwrócić uwagę na typowanie live. W punktach stacjonarnych takie granie jest mocno utrudnione. M.in. ze względu na kolejki.

A czasami wystarczy tylko kilka sekund zwłoki, by dobry kurs został np. bardzo drastycznie zmniejszony lub w ogóle wycofany z oferty konkretnej firmy bukmacherskiej. Jak będziesz grał u siebie, to nikt Ci w tym nie przeszkodzi. Sam będziesz odpowiadał za szybkość w kontekście obstawiania. A niekiedy nawet kilka sekund ma duże znaczenie. Wydaje się zatem, że zdecydowanie łatwiej notować dobre wyniki właśnie grając online.

Jakie firmy bukmacherskie online są szczególnie popularne?

Zainteresowała Cię opcja dotycząca założenia internetowego konta bukmacherskiego? Nie powinieneś narzekać na brak wyboru. Możesz bowiem zdecydować się na rozmaite firmy, które są nie tylko legalne, ale także i hojne. Dużo osób stawia np. na STS. Jest to legalna firma bukmacherska, która oferuje na start m.in. 1560 PLN z kodem „BETONLINE” na www.STS.pl. A przy okazji możesz jeszcze zainkasować zakład bez ryzyka do 100 PLN.

W grupie polecanych firm bukmacherskich jest także www.eFortuna.pl. Ten legalny podmiot zapewnia np. 20 PLN za rejestrację plus zwrot za pierwszy przegrany kupon (i to aż do poziomu 600 PLN). Coraz więcej osób decyduje się także na obstawianie online w podmiocie Superbet.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy z dobrymi typami na mecze zawsze trafia się kupony?
Następny artykułZakłady bukmacherskie dla początkujących – co warto wiedzieć?
Nie mam ulubionego bukmachera i drużyny, na którą nigdy nie stawiam. Uważam, że w obstawianiu nie ma miejsca na przesądy, a jedynie na analizę faktów i statystyk. Na łamach portalu Typujemy.info piszę o promocjach, strategiach i legalnych bukmacherach.