The Elder Scrolls to jedna z najbardziej popularnych serii gier komputerowych w historii. Po sukcesie Skyrima nie dziwi zatem fakt, że tak wiele osób na całym świecie oczekuje już kolejnej, szóstej części. The Elder Scrolls VI to gra, która zapowiedziana została już w 2016 roku. Wciąż jednak niezbyt wiele wiemy o tym, kiedy pojawi się na rynku, kiedy będzie można zagrać w pierwsze demo czy zobaczyć oficjalny trailer. Być może obstawianie daty będzie dla nas niczym jak francuska ruletka w Total Casino. Postaramy się nieco napisać jednak o nadchodzącej premierze.

  1. The Elder Scrolls – wyjątkowa marka

The Elder Scrolls: Arena to pierwsza gra od Bethesda Softworks, która ukazała się na rynku w 1994 roku. Jak można zatem zobaczyć, posiada ona już ponad 25 lat. Przez ten czas na rynku pojawiły się również: An Elder Scrolls Legend: Battlespire, The Elder Scrolls II: Daggerfall, The Elder Scrolls Adventures: Redguard, The Elder Scrolls III: Morrowind, The Elder Scrolls IV: Oblivion, The Elder Scrolls V: Skyrim, jak i kilka pobocznych tytułów. Nie da się jednak ukryć, że o ogromnym sukcesie marki możemy mówić zwłaszcza dzięki Skyrimie, który okazał się międzynarodowym fenomenem. Niezwykle rozbudowany świat, wciągająca fabuła, jak oprawa graficzna sprawiły, że gra ta zyskała miliony fanów. Tym bardziej, że obecna jest ona na wszystkie platformy: PC, Nintendo, PlayStation, Xbox. Remaster V części jeszcze bardziej podniósł oczekiwania fanów względem VI odsłony. Co zatem dziś o niej wiemy?

  1. Co z The Elder Scrolls VI? 

W 2016 roku Todd Howard, który jest reżyserem oraz producentem wykonawczym serii, oficjalnie ogłosił, że rozpoczęto prace nad szóstą częścią gry. Od razu jednak dał do zrozumienia, że na tytuł ten z racji jego rozbudowanego świata przyjdzie nam całkiem długo poczekać. W czerwcu 2018 roku ukazała się pierwsza zapowiedź, którą jednak należy potraktować jako teaser. Z obecnych informacji wiemy, że ekipą odpowiedzialną za nową grę jest Bethesda Game Studios, która ma na swym koncie nie tylko Skyrima, lecz i kilka innych popularnych gier. Jak zapowiedzieli sami twórcy, gra ta ma posiadać rekordowy w historii świat, dzięki czemu będzie można w nią grać nawet latami. Twórcom zależy także na oryginalnej fabule, jak i również dopracowanych efektach graficznych. Gra ma być w pełni kompatybilna z nowymi generacjami konsol, które wciąż przecież nie ukazały się na rynku. Na początku lutego Bethesda ogłosiło, że priorytetem dla studia jest ukończenie gry Starfield. Zapowiada jest ona na najlepsze dzieło w historii gatunku science fiction. Wszystko to sprawia, że nowy The Elder Scrolls został nieco odstawiony na boczny tor. Według najnowszych zapowiedzi nowa gra ukaże się najwcześniej dopiero w 2022 roku, choć i ta data nie jest w żaden sposób potwierdzona. 

Aktualne dane pokazują, że sprzedaż Skyrima już dawno przekroczyła na całym świecie przeszło 30 mln egzemplarzy, a dzięki wprowadzeniu remastera gra została przeniesiona na wyższy poziom. Może to mieć także mniejszy lub większy wpływ na opóźnienie nowej premiery, albowiem producent zechce jeszcze przez najbliższy czas utrzymać popularność Skyrima. Podsumowując zatem, być może na przełomie 2021 i 2022 roku ujrzymy pierwsze materiały z gameplaya VI części, jak i również zyskamy szansę na sprawdzenie oficjalnej wersji demo. Do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość. 

Poprzedni artykułSTS Betgames. Bonus bez depozytu 29 PLN do odebrania!
Następny artykułPZbuk – bonusy, opinie, oferta zakładów