Miłośnicy obstawiania szukają sposoby na to, by dużo zarabiać i do tego regularnie. Czy mając dobre typy można liczyć na sukces pełną parą, czy może to zdecydowanie za mało?

Czy z dobrymi typami na mecze zawsze trafia się kupony?
Czy z dobrymi typami na mecze zawsze trafia się kupony?

Kim jest dobry typer?

Obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich nikogo już szczególnie w dzisiejszych czasach nie dziwi. Podobnie jak nikt nie jest zaskoczony informacjami, że na stronach typerskich ktoś zarobił duże pieniądze. Oczywiście, że wygrywanie u bukmachera jest możliwe. Dalecy jednak jesteśmy od stanowiska, iż zarabianie na zakładach to prosta sprawa i w zasadzie każdy może to osiągnąć bez jakiegokolwiek wysiłku. Jeżeli szukacie portalu, który będzie powielał tego typu nieprawdziwe informacje, trafiliśmy w nieodpowiednie miejsce.

Aby zostać dobrym typerem, trzeba spełnić szereg swego rodzaju wymogów. Przede wszystkim należy mieć odpowiednią wiedzę dotyczącą dyscyplin, która się obstawia. Ogromne znaczenie ma również strategia gry, dostępny budżet oraz umiejętność zarządzania nim. Mimo że nie na każdej stronie o tym przeczytacie, sukces w bukmacherce to początkowo sporo wyrzeczeń, a droga do celu z dużymi zarobkami wcale nie pojawia się na horyzoncie myśli bardzo szybko.

Fortuna kod promocyjny na freebet
Fortuna kod promocyjny na freebet

Każdy zdaje się mieć coś w rodzaju własnej definicji tego, kim jest dobry bukmacher. Wydaje się jednak, że w jednym wszyscy zgodzą się co do tego, że taki gracz to przede wszystkim ten, kto regularnie zarabia pieniądze na obstawianiu. Czy to jednocześnie ktoś, kto musi grać jedynie zawodowo? Nie, bo nie brakuje takich, którzy na co dzień pracują normalnie, a typowaniem zajmują się jedynie w wolnych chwilach i to dlatego, że mają odpowiednie umiejętności pozwalające na przewidywaniu wyników w sporcie.

Dobry bukmacher to też na pewno nie ten, kto wygrywa zawsze. Gdyby tak właśnie było, nikogo nie można byłoby określić tym mianem. Zakłady bukmacherskie to bowiem zawsze i zyski, i straty, a najważniejsze jest to, by w ogólnym podsumowaniu wychodzić na swoje.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl1500 + 140 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dobre typy zawsze dają zarobić pieniądze?

Przeglądając internet, mogłoby się wydawać, że graczom w głównej mierze zależy na tym, by grać dobre typy bukmacherskie. Nie brakuje w sieci stron z pewniakami – zarówno darmowymi, jak i płatnymi. Nie jest tajemnicą, że skuteczne obstawianie jest konieczne do tego, by u bukmachera zarobić. Odrębna kwestia jest jednak związana z tym, czy aby na pewno dobre typy zawsze dają zyskiwać pieniądze.

Po rozliczeniu kuponu każdy jest mądrzejszy i wtedy może ocenić, które zakłady były chybione, a które wręcz przeciwnie. Dobre typy to jednak wydaje się, że te, co przynoszą zysk w określonym przedziale czasowym. Gracz może powiedzieć, że dobrze typuje, jeśli wychodzi na plus po tygodniu, miesiącu czy roku. I pojedyncze porażki nie mają wówczas większego znaczenia.

Zawsze trzeba pamiętać o maksymalizowaniu zysków, dlatego tak istotne jest to, by sprawdzać ranking bukmacherów i wybierać najlepsze miejsca do gry. W ten sposób istnieje możliwość obstawiania z wysokimi kursami, a co za tym idzie – ze sporymi potencjalnymi zyskami.

Czy przegrany kupon oznacza, że typowanie to coś nie dla nas?

Początkujący typerzy szybko się poddają. Jeden przegrany kupon traktują od razu jako coś, co nie miało prawa się wydarzyć. Tymczasem potknięcia są nieodłącznym elementem życia i w typowaniu również mają miejsce. Nawet najlepsi przegrywają, a tak naprawdę nikt nie jest w stanie ze stuprocentową skutecznością określać, jakim rezultatem zakończą się wszystkie wydarzenia sportowe.

Jeżeli raz czy drugi nie zarobiliśmy, nie załamujmy rąk, tylko próbujmy wyciągać odpowiednie wnioski z takich sytuacji. Tutaj nie ma znaczenia czy wybieramy legalny poker STS, czy tradycyjne zakłady na sport – w każdym przypadku chodzi o wygrywanie i w każdym można szlifować swoje umiejętności, by częściej zarabiać, niż tracić.

Czy mając dobre typy zawsze wygrywam?

Trafione typy bukmacherskie w Fortunie
Trafione typy bukmacherskie w Fortunie

Przeglądając komentarze na temat bukmacherów, wydawać by się mogło, że gracze właśnie firmy typerskie obarczają winą za przegrane. A przecież o Betfan opinie nie powinny zależeć od tego, ilu graczy tutaj zarabia, a ile traci. Najważniejsza jest oferta i to, jak dużo można dzięki niej „wycisnąć”.

Nie zgadzamy się ze stwierdzeniem, że każdy kupon z dobrymi typami kończy się zwycięstwem. Niespodzianki są czymś, co w sporcie występuje i tego nie unikniemy. Jeżeli jednak nasza analiza meczu była przeprowadzona sumiennie i zgodnie z pewnymi standardami, nie powinniśmy mieć do siebie pretensji, że zrobiliśmy coś nie tak.

Nawet znajdując stronę, która ma bardzo skuteczne typy bukmacherskie, trzeba liczyć się z faktem, że nie będziemy trafiać kuponów za każdym razem. Może zdarzyć się lepsza i gorsza seria. Najważniejsze to nie poddawać się w gorszych momentach, a w tych lepszych zachowywać chłodną głowę.

Rzeczywiście, wiele osób zapomina kompletnie o tym, że przy dużych wygranych trzeba nadal zarządzać budżetem w odpowiedni sposób. Nie dajmy się więc ponieść emocjom i próbujmy zawsze konsekwentnie obstawiać tak, jak do tej pory robiliśmy według konkretnej strategii. Dzięki temu regularne zarabianie będzie powiększało nasz budżet.

Zachęcamy do tego, by szukać typów we własnym zakresie, ale sprawdzać także popularne fora dla graczy. Warto odwiedzać przede wszystkim dobrze znane strony z nienaganną opinią. Przykładem może być chociażby serwis bukmacherski Betonline, którego zawodowcom przedstawiać nie trzeba.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułLiga włoska 2021/2022. Najlepsze typy – co grać?
Następny artykułObstawianie na żywo zyskuje na popularności. Dlaczego?
Nie mam ulubionego bukmachera i drużyny, na którą nigdy nie stawiam. Uważam, że w obstawianiu nie ma miejsca na przesądy, a jedynie na analizę faktów i statystyk. Na łamach portalu Typujemy.info piszę o promocjach, strategiach i legalnych bukmacherach.