Osoby, które są zainteresowane obstawieniem swojego pierwszego zakładu u bukmachera powinny przede wszystkim zapoznać się z szeregiem najważniejszych kwestii, które ułatwią działanie i sprawią, że obstawienie będzie bezpieczniejsze. Teoretycznie pierwsze zakłady można obstawiać losowo, jednak aby nie stracić pieniędzy, warto dokładnie przemyśleć decyzję. 

Najważniejsze informacje przed pierwszym zakładem 

Nie każdy gracz zdaje sobie sprawę z tego, że pewna część obstawianej kwoty jest przeznaczona na podatki. Aktualnie podatek od gry w Polsce sięga 12% i jest pobierany za każdym razem, bez względu na to czy zakład będzie wygrany czy też nie. 

Ustawa dotycząca gier hazardowych jasno określa, że podatek płacony jest od obrotu bukmachera, jednak większość bukmacherów przerzuca podatki na graczy i pomniejsza je o wnoszone stawki. 

Dodatkowo warto zaznaczyć, że jeśli wysokość wygranej sięga więcej niż 2280 zł to w takiej sytuacji dodatkowo obowiązuje jeszcze 10% podatku od wygranej. Początkowi gracze zwykle obstawiają małe, pojedyncze kwoty, dlatego nie są świadomi tych kwot, a jest to bez wątpienia bardzo ważna informacja. 

Uzależnienia o bukmacherów

Zakłady sportowe wiążą się także z pewnymi niebezpieczeństwami. Mimo, że są one często lekceważone, tak naprawdę można je umieścić na równi z hazardem. Od bukmacherskich zakładów można się na prawdę szybko uzależnić. Stacjonarne punkty, w których można obstawiać zakłady są dostępne w bardzo wielu miejscach, jednak bardzo duża część graczy korzysta jedynie z usług online. Z uwagi na to, że zakłady bukmacherskie są dostępne niemal dla każdego można się od nich łatwo uzależnić. Zanim obstawi się pierwszy zakład, warto z pełną świadomością przemyśleć ryzyko. 

Emocje

Pierwsze zakłady często obstawia się pod wpływem emocji, a nie przemyślanego działania. Gracze obstawiają występ swojego ulubionego zawodnika, albo ulubionej drużyny , nawet jeśli nie ma ona zbyt dużych szans na wygraną. 

W takim przypadku gracz nie kieruje się rozsądkiem. Obstawienia zwykle okazują się nietrafione, a porażka zniechęca podwójnie. Przed obstawieniem pierwszego zakładu, należy dokładnie zapoznać się ze statystykami, a także sprawdzić dane dotyczące drużyn czy zawodników, którzy biorą udział w wydarzeniu. 

W sporcie nic nie jest pewne, ale warto posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat tego co się obstawia, aby mieć większe szanse na sukces. 

Nielegalni bukmacherzy 

Przed rozpoczęciem przygody z zakładami, warto także wiedzieć, że niektórzy bukmacherzy działający na rynku to oszuści, którzy nie mają pozwolenia na takie działanie. Przed obstawieniem, warto dokładnie sprawdzić wszelkie licencje. 

Podsumowanie

Niektórzy mogą uważać, że obstawienie pierwszego zakładu może być tak naprawdę niewiele znaczącym wydarzeniem. Jednak podejmując to działanie, należy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Warto pamiętać, aby wybierać legalnych bukmacherów oraz obstawiać zakłady rozsądnie, po zapoznaniu się z najważniejszymi informacjami na temat poszczególnych drużyn. Istotne jest także to, że zakłady mogą doprowadzić do uzależnienia. 

Poprzedni artykułRanking bukmacherów 2022. Najlepszy wybór dla typerów!
Następny artykułSkąd czerpać wiedzę na temat zakładów bukmacherskich?