Pandemia koronawirusa to zdecydowanie najgorszy okres dla miłośników kina. Od lutego zamknięto wszystkie kina w naszym kraju, przez co pozbawieni zostaliśmy wielu oczekiwanych premier i możliwości oglądania filmów na dużym ekranie. Dla jednych ratunkiem okazał się poker w STS czy automaty do gry, dla innych gry online lub serwisy streamingowe. Właśnie te ostatnie mogą być wybawieniem dla miłośników kina. Oto 5 takich serwisów online.

Netflix

Nie mamy wątpliwości, że najpopularniejszym obecnie serwisem streamingowym wideo na świecie jest Netflix. Ten gigant jest w stanie zaoferować swoim odbiorcom ogromną ilość seriali, filmów. Znajdziemy wśród nich zarówno produkcje oryginalne Netflix jak i seriale i filmy na licencji. W jego bibliotece dostępne są filmy, które miały swą premierę kinową w ostatnich 12 czy 24 miesiącach, jak i również z różnych dekad, w tym absolutne klasyki.

Sporą zaletą Netfliksa w naszym kraju jest to, że możemy podzielić abonament w cenie 52 złotych na 4 użytkowników. Dzięki temu miesięczny dostęp do serwisu kosztuje mniej niż bilet do kina. Co możemy zobaczyć? Tylko z samych filmów produkcji Netflix mamy do wyboru: Historię Małżeńską, Irlandczyka, Anihilację, Dwóch papieży, Romę.

HBO GO

Sporą popularnością w Polsce cieszy się także HBO GO. Serwis ten posiada mniejszą bibliotekę niż Netflix, jednak można w nim liczyć także na sporo filmowych nowości oraz klasyki. W przeciwieństwie do Netfliksa, HBO od lat znane jest z produkcji głównie seriali. W bibliotece dostępne są takie perełki jak Gra o tron, Czarnobyl, Westworld, Kompania Braci, Pacyfik, Billions, Opowieści podręcznej, Ślepnąc od świateł, Wataha, Detektyw. W przypadku HBO możemy zwykle liczyć na nieco więcej znanych nowości, które niedawno gościły w kinach. Cena abonamentu miesięcznego wynosi 24.90 i tu także możemy podzielić się kontem.

Amazon Prime

Innym międzynarodowym serwisem jest Prime Video od Amazonu. Strona ta pod względem dostępnych filmów znacząco ustępuje poprzednim dwóm serwisom. Amazon dopiero wchodzi odważnie na rynek, przez co bardziej stawia obecnie na seriale oryginalne oraz programy. W katalogu czeka na nas między innymi The Grand Tour, Homecoming, The Expanse, The Boys, a także szereg seriali i filmów na licencji. Koszt usługi to 5.99 euro na miesiąc.

CDA.pl

CDA to największy w Polsce serwis wideo, który przez lata miał złą sławę. Znajdowało się na nim wiele nielegalnych materiałów. Co prawda dziś bez trudu nadal znajdziemy tutaj wiele filmów i seriali bez licencji, to jednak jest ich o wiele mniej niż jeszcze 2 czy 3 lata temu. Obecnie CDA oferuje miesięczną usługę Premium, która kosztuje 19.99. Dzięki podpisanym umowom z dystrybutorami można w wysokiej jakości oglądać sporo dobrych filmów. W bibliotece premium natknęliśmy się na takie tytuły jak: Zimna Wojna, Ocean ognia, Makbet, Idy marcowe, Prawo zemsty, Hurt Locker.

YouTube

Chociaż YouTube nie jest typowym serwisem streamingowym, to jednak zawiera sporo materiałów filmowych, które zainteresują kinomaniaków. Przede wszystkim pojawia się na nim coraz więcej darmowych filmów, w tym klasycznych perełek z Polski. Na YT istnieje także możliwość cyfrowego kupowania lub wypożyczania filmów. Ponadto można bez przeszkód oglądać wiele krajowych lub zagranicznych kanałów, które zajmują się kinem – recenzjami, analizami, historią filmów. To świetna okazja do znalezienia propozycji na wieczór lub pogłębienia swej wiedzy filmowej.

Poprzedni artykułZakłady na e-sporty u bukmachera STS online
Następny artykułLegalne transmisje Ligue 1 przez internet – bez opłat i w dobrej jakości!